Translate stories via Google Translate,
choose language below.

Zprávy

22. 12. 2017 Vyšel další díl Kouzelných tužek.

16. 9. 2015 Kouzelné tužky dorazily i do Muzejní knihovny v Jindřichově Hradci. Smutno jim tam nebude, muzejní katalog nám nabídl 71 knížek! označených jako pohádky. Tak jsem si tam jednu knížku pohádek z roku 1923 i přečetl.


červenec 2015 Spoluautor pohádek si vydal knihu Vodum. Je voda stvořitel? Nejde ale o pohádky či čtení pro děti, jde o úvahy o vodě. Nabízela se na porcinkuli v J. Hradci 2. 8. 2015 na stánku vydavatelství EPIKA. Další viz web ke knize.


Kupte si naše pohádky, jejich čtení je určitě zdraví prospěšnější než sledování komerčních televizí. A můžete přitom vymyslet další příběhy našich hrdinů pro náš web.


2. 12. 2014 Mohli jste se na nás mohli podívat v rámci akce místní fakulty  managementu Adventní pohádkové posezení.


28. 11. 2014 jste se na nás mohli podívat v rámci akce Městské knihovny: Den pro dětskou knihu.


31. 10. 2014  byla v místním vydání novin 5+2 v článku Listopad už zve na stromek krátká zmínka na konci článku o našem čtení v městské knihovně.


12. 9. 2014 V Jindřichohradecké televizi byla reportáž o Kouzelných tužkách (4. reportáž ve 1/4 magazínu).


4. 8. 2014 V srpnovém vydání  Jindřichohradeckého zpravodaje se informuje o knize Kouzelné tužky viz stažený článek.


9. 6. 2014  Právě vyšla naše kniha Kouzelné tužky.


20. 5. 2014 V ZŠ JKT v Písku vyšlo další číslo časopisu Tyláček s článkem o našich pohádkách /str. 4+5) stažený časopis je zde.


20. 5. 2014 Vyzkoušejte si
kvíz: Co loví čáp?


19. 5. 2014
Nová fanfikce od Jindry


12. 4. 2014 Účastněte se naší
ankety k dětským časopisům.


Trvale doporučujeme nakreslené obrázky dětí k pohádkám
pro nejmenší a
Honzíkovi a Magdalence

Dětské časopisy

Seznam časopisů podle místní městské knihovny

Sluníčko, vydává Mladá fronta, měsíčník, časopis pro malé i větší (od 3 do 7 let), http://www.mf.cz/produkty/slunicko/, obsahuje tak jednu pohádku na dvojstránku, je plné omalovánek a dalších věcí na rozvoj dětí, http://cs.wikipedia.org/wiki/Sluníčko

Mateřídouška, vydává Mladá fronta, měsíčník, časopis pro děti od 7 let, http://www.mf.cz/produkty/materidouska, obsahuje tak jednu pohádku na dvojstránku, jsou v něm vystřihovánky, připomíná zmenšené Abc, http://cs.wikipedia.org/wiki/Mateřídouška (časopis)

Abc, vydává Ringier Axel Springer CZ, a.s., čtrnáctideník, časopis pro mládež do 99 let, http://www.abicko.cz, stále stejná kvalita, stále stejný široký záběr článků, stále kvalitní vystřihovánky, http://cs.wikipedia.org/wiki/ABC (časopis),

Méďa Pusík, vydává Egmont ČR, s.r.o., měsíčník, časopis pro děti předškolního a mladšího školního věku),  http://www.medapusik.cz, všehochuť pro děti, omalovánky, spíše komix

Hitem jsou pro děti komixy, nemusí přemýšlet, těch pár slov snadno přečtou, ideální pro pasivní přístup bez nutnosti přemýšlet. Co vyjde redakci dráže? U komixů stačí autor scénáře a autor kreseb, u nekomixů musí být větší množství autorů.

Čtyřlístek, vydává Čtyřlístek, spol. s r.o., dvacetideník, pro děti od 7 – 99 let, http://www.ctyrlistek.cz, kvalitní český a dobře čtivý inteligentní komix , kde je i více textu, srovnávat jeho kvalitu s výše uvedenými nemá smysl, úplně jiný typ komixu, http://cs.wikipedia.org/wiki/Čtyřlístek_(komiks)

Kačer Donald, vydává Egmont ČR, s.r.o., měsíčník, časopis pro děti od 6 let,  http://www.egmont.cz/casopisy/kacer-donald-cr,

Tom a Jerry, vydává Egmont ČR, s.r.o., dvojměsíčník, měsíčník, časopis pro děti od 6 let, http://www.egmont.cz/casopisy/tom-jerry

Anketa

Jak získat knihu

kouzelne-tuzky-opet-caruji-obalka-predni
kouzelne-tuzky-opet-caruji-obalka-zadni
kouzelne-tuzky-obalka-predni
Můžete si jí u nás také objednat přes e-mail (kouzelnetuzky@seznam.cz) za Kč 95,- + poštovné
(21 Kč obyčejný dopis,
39 Kč doporučený dopis).